top of page

DiaBuBu (Lenkija)Šio ansamblio atlikėjai groja senovines melodijas – mazurkas, oberekus, kujaviakus, kujonus ir kujavionus, polkas, tango ir fokstrotus, taip pat žydiškas melodijas. Anot jų, tai patvirtina, kad tokia muzika vis dar gyva, egzistuojanti čia ir dabar, tuoj pat užliejanti kūną ir sielą šokio energija.

„Mes labai mėgstame šią muziką, ji yra pilna turinio, tačiau ekonomiškos formos, galima sakyti – elegantiška“, – sako grupės vadovas Bartosz Pulinski.


Grupė groja kartu nuo 2010 m. Iki šiol svarbiausias „DiaBuBu“ įkvėpimo ir repertuaro šaltinis yra liaudies muzikantai – akordeonininkai Sławomir Czekalski, Czesław Kocemba, smuikininkas Jan Szymański ar broliai Rochale: akordeonininkas Wiesław, smuikininkas, klarnetininkas ir būgnininkas Janusz. Ansamblis taip pat semiasi žinių iš 1985–2000 m. profesoriaus Andrzejaus Bieńkowskio darytų įrašų, Lodzės archeologijos ir etnografijos muziejaus archyvų, Lenkijos radijo ir Lenkijos mokslų akademijos Meno instituto paskelbtų ar internete randamų įrašų.


„DiaBuBu“ pavergia klausytojų širdis, jų muzika įkvepia šokti, o nepaprastas atlikėjų temperamentas ir talentas nepalieka abejingų. Grupė yra grojusi garsiausiuose Lenkijos ir užsienio folkloro festivaliuose, buvo apdovanota ne viename konkurse.


Grupės nariai:

Bartosz Pulinski (akordeonas) – grupės vadovas

Jakub Stefanowicz – smuikas

Jakub Korona – būgnasDaina iš „DiaBuBu“ repertuaro:
bottom of page