top of page

Festivalio kine – „Čysta fa arba gyvenimas su muzika“


Kapela „Kaimynai”

Gegužės 27 d., 20 val. Bernardinų sode bus pristatomas dokumentinis filmas „Čysta fa arba gyvenimas su muzika“, kuris pasakoja apie Švenčionių krašto savamokslius liaudies muzikantus, susibūrusius į kapelą ir grojančius tradicinę Rytų Lietuvos muziką. Pristatyme dalyvaus filmo režisierė ir jo herojai – kapela „Kaimynai“ (vad. Rimantas Ankėnas).

Režisierė Agnė Marcinkevičiūtė

2001 m. susibūrusios kapelos, apie kurią pasakoja 50 min. trukmės filmas, muzikavimo savitumas – Rytų Lietuvos autentiškų melodijų repertuaras, atliekamas tik šiam kraštui būdingais instrumentais: cimbolais, armonika, basetle ir būgneliu su kuokela. Per 20 veiklos metų kapela „Kaimynai” du kartus dalyvavo Respublikinėse dainų šventėse, tris kartus pasirodė muzikinėse LRT televizijos laidose, koncertavo festivaliuose, konkursuose, renginiuose visoje Lietuvoje ir užsienyje: Švedijoje, Lenkijoje. Kapelos muzikantai pakerėjo klausytojus savo jaunatviška energija, tapo neatsiejama regiono kultūrinio gyvenimo dalimi ir krašto legenda.


Filme fiksuojami kapelos pasirodymai miesto ir aplinkinių miestelių scenose, įrašų studijoje, festivalyje „Mėnuo Juodaragis“. Muzikantai pasakoja savo istoriją, liudija prigimtinę, gilią meilę muzikai ir įrodo, jog amžius meilei – ne kliūtis.


Filmo veikėjai: • Vytautas Stužėnas (smuikas); • Valdemaras Prunskus (cimbolai); • Edvardas Gaidelis (būgnelis su kuokela); • Alfonsas Pošiūnas (armonika); • Zbigniev Semeniuk (basetlė); • Rimantas Ankėnas (kapelos vadovas).


bottom of page