top of page

„Grajyk, muzikėla!“ kvies pasimėgauti tradicinio muzikavimo grožiu ir įvairove

Tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ savo lankytojus, o ypač instrumentinės muzikos gerbėjus, kviečia į tradicinio muzikavimo grožį ir įvairovę atskleidžiantį koncertą „Grajyk, muzikėla!“

Širvintų kultūros centro tradicinė kapela „Noragas“


Šiame koncerte, tarsi ekspedicijos metu, galima patyrinėti tradicinio muzikavimo manierų ir repertuaro skirtumus, išvysti muzikantus, perimančius savo krašto tradicijas, ir kartu su jais jaukiai pavakaroti skambant tiek lyriškiems valsams, tiek trankioms polkoms.


Vienas koncerto dalyvių – Širvintų kultūros centro tradicinė kapela „Noragas“, atliekanti Aukštaitijos regiono tradicinius kūrinius šiam kraštui būdinga muzikavimo maniera ir instrumentais.


Tradicinė kapela „Noragas“ Dainų šventė dalyvis. 2016 m. vasario 16 d. kolektyvas apdovanotas Igno Šeiniaus premija, kuri buvo skirta už Širvintų krašto garsinimą. Kolektyvas dažnas svečias šventėse, konkursuose, respublikiniuose bei tarptautiniuose liaudiškos muzikos festivaliuose įvairiuose Lietuvos miestuose: instrumentinio folkloro šventėje „Griežynė“, kapelijų festivalyje „Ant rubežiaus“ (Šiauliai), Dainavos krašto folkloro šventėje (Druskininkai), tarptautinėje kapelų šventėje Seinuose, tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“ ir t.t. Tai daugkartinis LRT laidos „Duokim Garo!“ dalyvis. 2022 m. gavo „Geriausios tradicinės kapelos“ apdovanojimą Aukštaitijos regiono kapelų varžytuvėse „Kaimynėli, būki svečias“.


Bernardinų sode šeštadienį taip pat grajins Kauno r. Babtų kultūros centro Vandžiogalos laisvalaikio salės tradicinė kapela, kurios muzika, atliekama dviem smuikais, armonika ir basetle – bene smagiausia visame Kauno rajone!


Kapela dažnai koncertuoja įvairiuose renginiuose, dalyvauja Dainų šventėse, tarptautiniuose folkloro festivaliuose „Skamba skamba kankliai“ ir „Atataria lamzdžiai“, mielai vyksta ir kitur, kur tik yra kviečiama. Šiuo metu kapeloje keturi dalyviai. Tradicinei kapelai nuo pat įsikūrimo 2004 m. vadovauja Andrius Morkūnas.Kauno r. Babtų kultūros centro Vandžiogalos laisvalaikio salės tradicinė kapela


„Grajyk, muzikėla!“ sceną papuoš ir intriguojančiai skambanti „Vilniaus kaimo kapela“ – instrumentinio folkloro ansamblis, gimęs iš etnomuzikų, Mariaus Mockevičiaus ir Dariaus Bagdonavičiaus, noro ne tik rinkti muziką iš pateikėjų, bet ir kartu su jais muzikuoti, taip ne tik geriau susipažįstant su gyvosios tradicijos perėmėjais, bet ir sukuriant progas šiai muzikai ir vėl aktualiai skambėti. Senosios kartos atstovai – Vytautas ir Česlovas – labai džiaugiasi galintys groti ir koncertuoti kartu su smalsiais, jaunais žmonėmis, sako, kad muzikuodami su šiais muzikantais pasikrauna jaunatviškos energijos.


Vilniaus kaimo kapela


Galiausiai vietoje ramiai nusėdėti neleis Raseinių rajono kultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos kapela „Dubysa“, besistengianti išlaikyti ir populiarinti senąsias griežimo tradicijas Raseinių krašte. Ansamblyje griežia tradiciniai Raseinių krašto muzikantai, kurie visų muzikavimo paslapčių išmoko savarankiškai ir nėra baigę jokių muzikinių mokslų, tai itin gražus gyvosios tradicijos pavyzdys. „Dubysos“ repertuarą sudaro populiarios Raseinių krašto melodijos ir dainos. Nors kolektyvas susibūrė tik 2021 metais, tačiau spėta sudalyvauti ne tik rajoniniuose, bet ir respublikiniuose liaudies muzikantų šventėse, renginiuose, festivaliuose, televizijos laidose. Kapela išleido ir kompaktinę plokštelę, vadovo Dainiaus Maslausko iniciatyva pradėtos rengti armonikininkų šventės Šiluvoje ir Ariogaloje. 


Raseinių rajono kultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos kapela „Dubysa“

bottom of page