top of page

„Skamba skamba kankliuose“ laukia ilga naktis, pilna bendravimo, linksmybių, pažinimo ir atradimų

Nei vienam tikram festivalio fanui bluosto neleis sudėti „Naktinės dūzgės“ – marga, spalvinga, turininga etninės kultūros naktis. Dūgzkite kartu su „Skamba skamba kankliais“ gegužės 28-osios naktį!


Vakarėlio metu švęsti etninę kultūrą kvies ne tik trankūs naktišokiai su Kęstučiu Bagdonu, Mariaus, Daumanto ir Kotrynos trio, užsienio svečiais iš Latvijos ir Lenkijos, bet ir jaukūs pokalbiai apie etninę kultūrą su Egle ir Roku Kašėtomis, Austėja ir Skomantu Čepuliais (grupė „Rana“), Rūta ir Žygimantu Stonkais (Asociacija „Suoka“). Drauge dainuoti kvies folkloro ansamblis „Ratilio“, svečiai iš Latvijos ir Ukrainos. Iš arčiau galėsite pažinti audimo, verpimo, pynimo iš vytelių, virvių sukimo ir kitus amatus. Ieškančius daugiau ramybės kino kambarėlyje džiugins etnine kultūra persmelkti kino filmai.


Milda Varnauskaitė

Šeštadienio naktį apsilankiusiųjų „Naktinėse dūzgėse“ laukia nepaprasti atradimai! Vienas jų – Milda Varnauskaitė! Storyteller Milda – profesionali istorijų žodžiu pasakotoja bei pasakojimo meno (storytelling) mokytoja.


Milda pasirodo kaip pasakotoja (storyteller) įvairiuose renginiuose Nyderlanduose bei Lietuvoje, dalindamasi autobiografinėmis, folkloro, istorinėmis istorijomis ir jų miksais. Amsterdam International Storytelling festivalis, Amsterdam Fringe, Amsterdam Roots festivalis, Terschellingo Oerol menų festivalis, Explore the North festivalis Leeuwardene – tik keletas vietų iš daugelio, kuriose pasakojo Milda.Austėja ir Skomantas Čepuliai

Dar vieni svečiai „Naktinių dūzgių“ studijoje – dainingi, kūrybingi ir šeimyniški Austėja ir Skomantas Čepuliai. Austėja ir Skomantas folklorą interpretuoja grupėje Rana, taip pat kuria naujus ir įdomius projektus.


Austėja Agnietė Čepulienė – profesionali psichologė, etnoterapijos užsiėmimų sumanytoja ir įgyvendintoja. Skomantas Čepulis – iš didelės muzikuojančios folklorinės šeimos, nuo vaikystės apsuptas tradicinių dainų, šokių, instrumentinės muzikos melodijomis. Ilgą laiką dalyvauja gerai žinomos vyrų grupės ,,Ugniavijas” veikloje. Nors abu yra atlikėjai gimę ir augę Vilniuje, tačiau jų širdis labiausiai kutena jautrių, skambių dzūkiškų melodijų vinguriavimas.
Naktinių dūzgių“ studijoje taip pat atsilankys du šaunūs folklorą, Dzūkiją ir gyvenimą mylintys žmonės – Eglė ir Rokas Kašėtos. Su Egle ir Roku kalbėsime apie jų veiklas: nuo dzūkodelikos – iki dzūkų kultūros festivalio „Čiulba ulba“, nuo folkloro mieste – iki folkloro kaime, nuo tradicijos – iki tradicijos modernizavimo. Be to, drauge ir padainuosime, ir Roko sekamų pasakų paklausysime!


Tautodailininkė Loreta Lichtarovičienė „Naktinių dūzgių“ metu pristatys net dvi stebinančias veiklas: Šiaudinių suktukų (latvių Garā pupa) rišimo mokymus ir burtukavimą – būrimą ir mokymus, kaip išsiburti vytinių juostų audimo įrankiais – burtukėmis.


Naktinių dūzgių“ taip pat laukia gausus būrys šaunių muzikantų.


ŠOKIŲ SALĖS PROGRAMA

Gegužės 28 d., Naktinis Vilniaus Avilys

23:00

Ignas Dailydė ir Miglė Didbalytė

23:50

Baltarusių tradicinių šokių klubas „Oira"

00:20

Latvių folkloro grupė „Banga"

01.:10

Kęstutis Bagdonas

02:00

Lenkų folkloro grupė „Diabubu"

02:50

Daumantas Čepulis, Kotryna Jonušaitė, Marius Mockevičus

03:40

Darius Bagdonavičius ir Mikas Kurtinaitis

04:30

Guoda Scott

05:20

Laisva programa


bottom of page