top of page

Pirmoji „Skamba skamba kankliai“ diena - nuostabi įžanga į festivalį


49-ajį tarptautinį festivalį „Skamba skamba kankliai“ atidarė mokslinis-praktinis simpoziumas „Sūduva istoriniuose ir kultūriniuose kontekstuose“. Jame sveikinimo kalbą pasakė Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Sandra Daugirdienė. Simpoziume pranešimus skaitė Sūduvos kraštu besidomintys etnologai, istorikai, folklorininkai. Klausytojai susipažino su Sūduvos krašto etnine kultūra, istorija ir tapatybe.

Simpoziumui pasibaigus, buvo atidaryta spalvinga paroda „Podėluko skarbai“, kur net 29 Sūduvos krašto tautodailininkai ir meno meistrai pristatė savo kūrinius. Parodoje eksponuojami ir vaizduojamosios, ir taikomosios-dekoratyvinės dailės kūriniai. Sūduvos krašto tautodailininkai joje pristato savo geriausius darbus, kuriuose atsispindi ir puoselėjamos senosios tradicijos, ir nauji kūrybiniai ieškojimai. Parodos lankytojams koncertavo į garbingą 55 metų gyvavimo sukaktį žengiantis, bet amžinai jaunas Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“. Paroda „Podėluko skarbai“ veiks iki birželio 11 d.


Vakarop Į Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kiemą susibūrė net 20 folkloro kolektyvų ir kitų dainininkų. Drauge jie traukė šiuo metu itin aktualias karines-istorines dainas. Visas Mickevičiaus bibliotekos kiemas skambėjo šalių bendrystės ritmu. Atlikėjai, kartu su viešniomis iš Ukrainos, grupe „Babskyj kozačok“, atliko ukrainiečių liaudies dainą, taip išreikšdami solidarumą su kariaujančia Ukraina.

Po pasidainavimų vakaro vykusiame Susipažinimui skirtame bendrystės vakare prisistatė užsienio svečiai iš Graikijos, Latvijos ir Ukrainos. Vilniaus ansambliai traukė laiko patikrintas dainas. Visų tautų rate ukrainiečių liaudies dainos ir vėl suskambo tautų bendryste, dainavimo ir bendruomenės galia. Vakaronė baigėsi su smagiais tradiciniais šokiais.

Laukia dar trys spalvingos ir gausios renginių festivalio dienos. Nepraleiskite galimybės išvysti Lietuvos bei užsienio šalių folkloro kolektyvų pasirodymų, išgirsti sutartinių skambesio, sudalyvauti festivalio kino peržiūroje, tautodailės ir tradicinių amatų mugėje, kūrybinėse dirbtuvėse, susipažinti su užsienio svečių papročiais ir tradicijomis bei įsilieti į festivalio veiksmą dainuojant ir šokant kartu su visa folkloro bendruomene.


bottom of page