top of page

Radici a Sud (Italija)


Italų folkloro grupė „Radici a Sud“, kurios pavadinimas išvertus pažodžiui reiškia pietietiškos šaknys, mat iš ten kilęs grupę prieš beveik 10 metų sukūręs muzikantas, atlieka keleto Italijos regionų – daugiausia pietinės šalies dalies – tarantelas ir dainas. Garsiausios yra pizzica pizzica melodijos, tačiau grupė taip pat groja Kalabrijos, Kampanijos, Sicilijos ir Apulijos tarantelas. Kaip aiškina patys „Radici a Sud“ nariai – tarantella yra bendras, visai Italijai būdingas terminas, apibūdinantis greitą šokį su „pasišokinėjimais“ ir jo muziką. Visgi grupės repertuare ne tik tarantelos, bet ir tradicinės centrinės Italijos dalies melodijos bei naujesnės, tradicijos įkvėptos, dainos.  

 

Pagrindiniai grupės instrumentai yra tamburello (tamburinas – tradicinis būgnelis su žvangučiais), mandolina, fleita, smuikas, akordeonas, battente gitara (senoviška  4 ar 5 dvigubų arba viengubų stygų gitara, naudojama tik specifiniam repertuarui),  zampogna  vadinami dūdmaišiai, kastanjetės bei frikcinis būgnas. Daugiausia grupės grojamų melodijų skirtos šokti. „Radici a Sud“ pasitelkia ir Italijos pietų pučiamųjų orkestrams būdingus klarnetus ir trimitus, kurių garsai įneša naujo skambesio į jų atliekamas serenadas bei lopšines.

 

Grupę sudaro:

Marco Tosto – mandolina, tamburello (tambirinas), lira calabrese (tradicinis smuikas iš Kalabrijos regiono), marranzano (dambrelis);

Andrea Palermo – vokalas, akustinė gitara, tamburinas;

Marco Monfregola – smuikas, fleita, pritariamasis vokalas;

Alessia Squillace – klarnetas;

Filippo Cantarella – altas;

Marie Gaboriaud – fleita;

Alessandro Davi – trimitas ir klasikinė gitara;

Silvia Della Scala – šokis ir kastanjetės.

bottom of page