top of page

Shlyakh-Dorizhenka (Ukraina)Ukrainiečių jaunimo folkloro grupė „Shlyakh-Dorizhenka“, kurios pavadinimas išvertus pažodžiui reiškia mažą kelią ar takelį, atlieka įvairių Ukrainos regionų liaudies dainas ir instrumentinę muziką.


Grupė buvo įkurta Makarivo kaime (Bučos rajonas, Kijevo sritis). Prasidėjus plataus masto Rusijos invazijai į Ukrainą, visi grupės nariai buvo priversti išvykti į kitus regionus ir šalis. Dalis jų atsidūrė Vokietijoje, kur susibūrė su kitais jaunaisiais folkloristais ir taip galėjo atgaivinti savo veiklą: rengti labdaros koncertus (Potsdame, Greifsvalde, Hamburge), dalyvauti paramos Ukrainai renginiuose (Frankfurte prie Oderio, Hamburge), muzikos festivaliuose (Kelne, Berlyne), organizuoti folkloro stovyklas ir festivalius („Kupala fest Ferienpark Geesthof“).


„Shlyakh-Dorizhenka“ repertuare – lyrinės, kazokų, kareivių ir kalendorinės dainos.

Koncertuose Vokietijoje grupė dažnai atlieka kazokų, kareivių ir rekrutų dainas kaip pagarbos ir dėkingumo ženklą visiems Ukrainos gynėjams, kurie gynė ir gina jų šalį, kurie priešinasi blogiui mūšio lauke ir kurių drąsa leidžia grupei tęsti veiklą ir kovą kitame – kultūriniame – fronte, pristatant ukrainiečių tradicinę kultūrą.


„Shlyakh-Dorizhenka“ taip pat turi tradicinį instrumentinį ansamblį „trio muzika“, sudarytą iš dviejų smuikų, cimbolų ir būgnelio, ir atlieka instrumentinius kūrinius iš įvairių Ukrainos regionų. Jų repertuare tradiciniai šokiai, įskaitant ir improvizacinius – tokius kaip polka, kazokas, valsas.
bottom of page