top of page

„Skamba skamba kankliai“ vėl suburs folkloro bendruomenę: iki festivalio liko vienas mėnuo


Jau po mėnesio 700 metų jaunas Vilnius aidės nuo spalvingo tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ garsų! Šiemet festivalis vyks gegužės 25–29 dienomis ir jau 50-ąjį kartą kvies vilniečius ir sostinės svečius pažinti, prisiminti ar naujai atrasti gyvąsias autentiško Lietuvos bei užsienio folkloro tradicijas.


Jas pristatys ir patirti kvies tradicinės muzikos atlikėjai – dainininkai, muzikantai ir šokėjai; tautodailės, amatų meistrai, etninės kultūros tyrėjai ir entuziastai. Nuo 1973 m. rengiamas festivalis kone kasmet, žydint alyvoms, savo istoriją pasakoja per šiuos žmones – gausią, stiprių saitų surištą folkloro bendruomenę.


Bendruomeniškumo bei gyvybingumo idėja paremtas ir šių metų festivalio vizualinis identitetas: muzikos, tautodailės, tradicijų, Vilniaus bei gamtos elementus atspindinčios detalės susideda į vieną margą piešinį – tarsi bendrystę etninėje kultūroje atrandantys žmonės, jau penkis dešimtmečius kuriantys festivalį ir jo tradicijas.


Keturias dienas vyksiančiame festivalyje bus per 20 renginių: Lietuvos ir užsienio šalių ansamblių koncertai, pasidainavimai, „Naktišokiai“, „Sutartinių takas“, susitikimai su kaimo dainininkais, jaunimo folkloro grupių pasirodymai, „Naktinės dūzgės“, vaikų folkloro šventė „Saulytė“ ir kitos skambakankliškos veiklos. Šalia to vyks tautodailės ir kulinarinio paveldo mugė, kurioje bus galima ne tik pamatyti, paragauti ir įsigyti įvairių patiekalų bei rankų darbo dirbinių, bet ir patiems išbandyti tradicinius amatus.


„Skamba skamba kankliai“ užlies įvairias Vilniaus erdves – savaitgalį festivalio epicentru taps žaliuojantis Bernardinų sodas, o nuo ketvirtadienio iki sekmadienio renginiai vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus dailės akademijos kiemelyje, miesto gatvėse, aikštėse ir skveruose bei kitose uždarose ir atvirose vietose.


Festivalis šiemet pažymės ne tik savo, bet ir sostinės jubiliejų – „Skamba skamba kankliai“ yra „Vilnius 700“ programos dalis. Tarp kitų festivalio renginių bus ir specialiai šiai progai dedikuotas koncertas „Daugiatautis Vilnius“.


Detali renginių programa bus paskelbta netrukus. Festivalio naujienas galima sekti ir Facebook puslapyje.


Festivalio rengėjas – Vilniaus etninės kultūros centras.

Festivalį finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

bottom of page