top of page

Festivalyje „Skamba skamba kankliai“ – mažiesiems lankytojams skirti renginiaiŠią savaitę prasidėsiančiame festivalyje „Skamba skamba kankliai“ – ypatingas dėmesys mažiesiems lankytojams, tikėjimas ugdančia folkloro jėga ir gausybė veiklų visai šeimai. Jau šį sekmadienį Bernardinų sode šėls vaikai ir jaunuoliai – čia jų lauks vaikų folkloro ansamblių dainos ir šokiai, amatų dirbtuvės ir žaidimai. Patys mažiausi festivalio lankytojai artėjančią vasarą sveikins penktadienį, šokdami patogiai įsitaisę nešioklėse ir glausdamiesi prie tėvelių.


Tradiciškai „Skamba skamba kanklių“ šeimininkais mažieji taps paskutinę festivalio dieną. Gegužės 29 d. 11 val. vaikų ir jaunuolių folkloro ansambliai iš Vilniaus ir Klaipėdos į Bernardinų sodą atris „Saulytę“ – neatsiejama festivalio dalimi tapusią vaikų folkloro šventę. Jos metu vaikų kolektyvai pristatys savo koncertines programas, kvies kartu dainuoti, žaisti ir šokti. 13 val. mažųjų festivalio dalyvių lauks teatro visai šeimai „Teatriukas“ spektaklis „Pasaka“ (rež. Žilvinas Ramanauskas). Spektaklio žiūrovai sužinos, kas nutinka, kai klajojantys muzikantai atsiduria stebuklingoje girioje naktį, ir ką gali papasakoti miško žvėrys. Įdomios istorijos gniauš kvapą, o ausis džiugins Gedimino Žilio aranžuotos dainos.


Bernardinų sodui skęstant „Saulytės“ spindėjime ir paslaptinguose pasakų keruose, čia pat dūgs Amatų ir žaidimų kiemas, kuriame nenustygstančių padaužų lauks įvairiausi žaidimai, atrakcijos ir galimybė išbandyti jėgas etnosporto užsiėmimuose. Užsukusios į Amatų ir žaidimų kiemą šeimynos turės galimybę išbandyti savo jėgas įvairiuose amatuose. Dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse kvies profesionalūs tautodailininkai, aistringi savo amato puoselėtojai, per ilgą laiką sukaupę neįkainojamą patirtį ir mielai pasidalinantys ja su visais besidominčiais. Jie pasirūpins, jog į kiemą užsukusieji iš jo išeitų puikiai pasidabinę – pasigaminę žalvario papuošalų, susijuosę rinktinėmis ar vytinėmis juostomis, išbandę prijuosčių siuvinėjimą ar nusivėlę vilnos aksesuarų. Itin ūkiški ir praktiški kiemelio lankytojai iš vytelių pins krepšius, skobs medinius indus ir riš tinklus. Meniškųjų vaizduotę išlaisvins tapyba ant jūros akmenukų, šiaudiniai dirbiniai, popierinių užuolaidėlių karpymas ir knygelių rišimas. Mažieji melomanai besimėgaudami šventės „Saulytė“ garsais lipdys molines švilpynes.


Gausioje festivalio programoje – išskirtinis dėmesys patiems mažiausiems festivalio lankytojams. Jau penktadienį, gegužės 27 d., tėvelių su kūdikiais lauks jauki, ypatingą šeimos ryšio pajautimą suteiksianti popietė Bernardinų sode. 14 val. pievelėje prie scenos vyks tėvelių šokiai su kūdikiais nešioklėse ar vaikjuostėse „Šoks mažučiai sterblėsna“. Renginys neleis suabejoti, kad su festivaliu augantys mažyliai dar prieš tvirtai atsistodami ant kojų tampa šauniais šokėjais. Šeimynų lauks specialiai tokioms šokėjų poroms pritaikyti tradiciniai šokiai, prisidėsiantys prie mažylių muzikinių ir ritminių gebėjimų ugdymo. Rekomenduojamas dalyvaujančių mažylių amžius – ne jaunesni kaip 3–4 mėn. Neturintys nešioklės ar vaikjuostės turi galimybę jau dabar ją rezervuoti ir gauti renginio vietoje.


Po smagių šokių atsikvėpti kvies Šeimos folkloro mokyklėlės „Tindi rindi riuška“ veiklos mažiesiems. 15 val. šeimynos bursis į renginį „Katu katu katučių“, kurio metu tėveliai su savo mažaisiais dainuos įvairių Lietuvos regionų vaikiškas daineles, žais pirštukų žaidimus, pasimokys tradicinių vaikų mylavimų, kykojimų ir kitokių žaidinimų.

bottom of page