top of page

„Skamba skamba kankliai“ palaiko UkrainąUkrainos palaikymo koncertas „Už jūsų ir mūsų laisvę“ – vienas ryškiausių perlų festivalio programoje. Renginio metu nuskambėsiantys kūriniai primins apie stiprinančią tautų bendrystę, dainavimo ir bendruomenės galią, įkvėps ryžto ir užsidegimo prisidėti prie Ukrainos (ir tuo pat metu – visos Europos) kovos už universalias žmogiškąsias vertybes.


Koncerte pasirodys festivalio svečiai iš užsienio: autentiškomis tradicijomis ir skoningomis, kūrybiškomis jų interpretacijomis stebins folkloro grupė „Banga“ iš Latvijos, senovines melodijas – mazurkas, oberekus, kujaviakus, kujonus ir kujavionus, polkas, tango ir fokstrotus, taip pat žydiškas melodijas atliks „DiaBuBu“ iš Lenkijos, norvegiškais smuikais grieš duetas „Nøringen“. Žiūrovų žadą atims „Chaonia“ atliekamos Epyro daugiabalsės dainos bei ukrainiečių moterų muzikinio folkloro tradicijos, suskambėsiančios „Babskyj kozačok“ dainininkių lūpose. Šv. Kotrynos bažnyčios skliautus dainomis suvirpins ir lietuvių folkloro ansamblis „VISI“.


Už renginio bilietus surinktos lėšos bus skirtos Ukrainoje likusiems ir nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams. Paramos teikimu pasirūpins Lietuvos Caritas organizacija, jau teikianti pagalbą Ukrainos gyventojams.


Tai puiki proga ne tik patiems pasimėgauti įvairių tautų muzikos skambesiu, bet ir išreikšti palaikymą broliškai tautai. Be kita ko, tokią muzikinę patirtį galima padovanoti ir Lietuvoje gyvenantiems ukrainiečiams – šiuo tikslu bilietų pardavimo sistemoje yra pažymėtos dovanojamos vietos.


Bilietus (įvairiomis kainomis, pagal norimą paaukoti sumą) galima įsigyti čia.


bottom of page