top of page

Kas laukia spalvingoje ir gausioje festivalio programoje?


Suvalkietiškai spalvingoje ir gausioje 49-ųjų „Skamba skamba kanklių“ programoje – tradiciniai festivalio renginiai, užsienio svečiai ir Ukrainos palaikymo koncertas.


Gegužės 26–29 dienomis vilniečių ir miesto svečių laukia sostinės pavasario kulminacija – 49-asis tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“. Itin senas tradicijas turinčio, tačiau kasmet atsinaujinančio ir kūrybiško festivalio dūzgesiui užliejus sostinės gatves, vilniečius ir miesto svečius pakerės unikalių, autentiškų kultūrų sutartinė.


Šiemet Lietuvoje švenčiant Sūduvos krašto susigrąžinimo 600 metų sukaktį, festivalis bus skirtas Sūduvos metams paminėti. 49-ųjų „Skamba skamba kanklių“ programoje puikuosis išskirtinį dėmesį sūduvių kultūrai skirsiantys renginiai. Šį etnografinį regioną nagrinėjantys etnologai, istorikai ir folklorininkai bursis į mokslinį-praktinį simpoziumą, o Sūduvos krašto liaudies meno meistrai pristatys savo kūrinius tautodailės parodoje. Besižavinčių lygumų krašto folkloru laukia susitikimas su suvalkiečių dainavimo tradicijų saugotojais Sūduvos metams skirtų renginių virtinę vainikuosiantis koncertas „Puikūs sodai, didi dvarai“.


Kaip ir kasmet, skambantys kanklių luoteliai į sostinę suplukdys folkloro tradicijų puoselėtojus iš užsienio. Tradicinės muzikos entuziastus džiugins „Banga“ iš Latvijos, „DiaBuBu“ iš Lenkijos, „Chaonia“ iš Graikijos, „Nøringen“ iš Norvegijos, „Babskyj kozačok“ iš Ukrainos ir airių tradicinės muzikos projektas „From the Devil's Punchbowl“. Be kitų pasirodymų festivalyje, užsienio svečiai taip pat dalyvaus viename ryškiausių festivalio renginių – Ukrainos palaikymo koncerte „Už jūsų ir mūsų laisvę“. Tai vienas iš nedaugelio mokamų festivalio renginių, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos Ukrainos kovai už nepriklausomybę.


Šių metų „Skamba skamba kanklių“ programoje – festivalio dalyvių ir žiūrovų pamėgti renginiai, be kurių svarbiausia folkloro šventė Lietuvoje jau neįsivaizduojama festivalio entuziastų. „Folkloro atlaidais“ praminti „Skamba skamba kankliai“ ir vėl suburs gausią tradicinių dainų, šokių ir instrumentinės muzikos mylėtojų bendruomenę iš visos Lietuvos. Galingai nuskambės Pasidainavimų vakaras, maloniais susitikimais džiugins Lietuvos folkloro ansamblių koncertai „Slauna mūsų giminėlė“ ir „Skambantis senamiestis“, Bernardinų sode sūkuriuos autentiškų sutartinių sąskambių gūsiai. Ištvermingiausiųjų lauks smarkūs naktišokiai ir Etninės kultūros naktis. Netrūks veiklų šeimoms ir mažiesiems festivalio dalyviams – nuo šokių nešioklėse, vaikų folkloro kolektyvų koncertų iki etnosporto linksmybių.


„Skamba skamba kankliai“ jau šiemet suskubs švęsti Vilniaus 700 metų jubiliejų. Žavia sostinės gimtadienio preliudija taps ir per muzikinę prizmę į miesto istoriją žvelgti kvies koncertas „O pas mus mieste“. Jo metu suskambėsiančiose liaudies dainose Vilnius atsiskleis kaip Lietuvos didžiųjų kunigaikščių sostinė, karinis-administracinis ir prekybos centras.


Nuo 1973 metų vykstantis tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ – vienas iš nedaugelio Europoje vykstančių autentiškos etninės muzikos festivalių. Šis etninės kultūros renginys kasmet suburia gausią, stiprių saitų surištą bendruomenę ir yra reikšminga kultūrinio pažinimo bei saviraiškos erdvė. Sovietmečiu „Skamba skamba kankliai“ tapo galinga aksomine jėga, atgniaužusia okupacinį kumštį ir davusia stiprų impulsą Dainuojančiai revoliucijai bei Lietuvos folkloro ansamblių judėjimui. 2018 metais tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ pripažintas unikaliu kultūros reiškiniu ir įtrauktas į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.


Detali festivalio renginių programa čia.


bottom of page