top of page

AMER-IMERI (Sakartvelas)


Vaikų folkloro ir etnografijos studiją „Amer-Imeri“ 1991-aisiais įkūrė žinomas etnomuzikologas, ansamblio „Mtiebi“ vadovas Edisher Garakanidze ir jo žmona kalbininkė Nino Baghaturia. Grupė „Mtiebi“ Sakartvele laikoma autentiškos liaudies muzikos atlikimo pradininke, o „Amer-Imeri“ yra jaunieji šios muzikos atlikėjai. 2001–2012 m. ansambliui vadovavo Gigi (Giorgi) Garakanidze, šiuo metu jo vadovė – Magda Kevlishvili.

Pagrindinis studijos kūrybinis principas – sinkretiškas požiūris į folklorą: vaikai mokosi tradicinių žaidimų, dainų, šokių, ratelių, susipažįsta su Sakartvelo istorija ir etnografija, mitologija, sakytine tautosaka. Taip pat atlieka bažnytines giesmes, dalyvauja liturginėse apeigose.

Studijos nariai su vadovais dažnai vyksta į folkloro ekspedicijas įvairiose Sakartvelo vietovėse ir mokosi dainų, šokių, ratelių bei instrumentinių kūrinių tiesiogiai iš tradicijų puoselėtojų. Šie mokiniai programą atlieka laisvai, taip, kaip senovėje kaime jų bendraamžiai – kurdami improvizacinius dainų variantus, žaidimus, tarmiškus pasakojimus, greitakalbes, pašaipius eilėraščius ir t. t. „Amer-Imeri“ visa tai perteikia scenoje ir ne tik – studijoje įgytos žinios dažnai tampa jaunuolių gyvenimo dalimi ir paįvairina jį žaidimais, Alilo, Chonos tradicijomis ir kt.

1994 m. tarptautiniame folkloro festivalyje Vokietijoje „Amer-Imeri“ pripažinta geriausia folkloro studija Europoje. 2002 m. BBC kvietimu grupė viešėjo Jungtinėje Karalystėje, o jų koncertai, sakartvelų dainos ir šių dainų mokymų serija buvo transliuojama BBC televizijos ir radijo. 2014 ir 2018 m. dalyvavo tarptautiniame vaikų folkloro festivalyje „Święto Dzieci Gór“ (lenk. Kalnų vaikų festivalis) Naujojo Sončo mieste, Lenkijoje. Už nuoširdų pasirodymą, dalyvių amžiui tinkamą repertuarą, meistrišką dainų, vaidinimų ir šokių atlikimą studija pelnė aukščiausią festivalio organizatorių ir komisijos įvertinimą.

Studija „Amer-Imeri“ yra 11-ojo tarptautinio Sakartvelo simpoziumo dalyvė ir 2022 m. Sakartvelo nacionalinio folkloro festivalio nugalėtoja.bottom of page