top of page

VILCE (Ukraina)„Vilce“ – merginų folkloro kolektyvas iš Kyjivo. Atliekame tradicinę muzika be interpretacijų ir mylime liaudies muziką tokią, kokia ji yra. Tam, kad maksimaliai priartėtume prie autentiško skambesio, mokomės dainas iš ekspedicinių įrašų, o taip pat pačios važiuojame į kaimus jų užrašinėti, perimti dainavimą ir žinias „iš pirmų lūpų“.

Grupės repertuare – įvairūs žanrai, tačiau dominuoja apeiginės vestuvinės dainos. Tokį repertuarą lemia mūsų sudėtis, kadangi tradicinėje kultūroje būtent moteriški balsai lydėjo daugelį sakralių momentų. Garsus ir aukštas garsas plačiai sklinda erdvėje, be to, remiantis liaudies tikėjimais, būtent toks dainavimas galėjo pažadinti gamtos jėgas ir bendrauti su protėviais. Visos pavasarinės, vasaros ir šeimos apeigos buvo lydimos moterų ir merginų dainavimo. Išsiskiria tik žiemos ritualai, kadangi remiasi kitais tikslais.

Mūsų grupės istorija prasidėjo draugiškais susitikimais vardan bendravimo ir dainavimo, tiesiog savo malonumui. Nors pirminė grupės sudėtis buvo kitokia, vėliau prie komandos prisijungė daugiau merginų, todėl repertuare atsirado daugiau apeiginių kūrinių.

Kolektyvo pavadinimas taip pat siejasi su vestuvių apeigomis. „Vilce“ – nedidelis medelis, kurį puošia kaspinais, saldainiais, gėlėmis ir kitais papuošimais. Jis tampa vaisingumo, pilnatvės, begalinio gyvybės atsinaujinimo simboliu. Šiuo metu kolektyve dalyvauja 5 narės, iš kurių trys yra profesionalios folklorininkės ir yra folkloro tyrėjos. Kitos grupės narės neturi etnomuzikologinio išsilavinimo, dėl to kolektyve turime galimybę į savo veiklą žvelgti iš įvairių kampų.

Mūsų tikslas – kuo daugiau žmonių supažindinti su ukrainiečių tradicine kultūra, parodyti, kokia ji graži, turtinga ir aktuali (ypač!) šiuo metu. Mūsų kolektyvas atviras įvairiems bendradarbiavimo pasiūlymams su skirtingų sferų menininkais, projektais, aktyviai dalyvaujame labdaringuose renginiuose.


bottom of page