top of page

KORINDA (Vengrija)
Trys grupės įkūrėjai pradėjo groti kartu, kai gavo galimybę iš arti susipažinti su Moldovos čangų etninės grupės muzikine tradicija Andráso Hodorogo, vieno ryškiausių šio regiono kaimo fleitininkų, kursuose. Šis prasmingas susitikimas padarė didžiulę įtaką muzikantams ir paskatino juos įkurti grupę „Korinda Band“.

Vienas svarbiausių „Korindos“ tikslų – autentiška atliekamos muzikos interpretacija. Grupė orientuojasi į etninių grupių, gyvenančių rytinėje vengrakalbių teritorijos dalyje, folklorą. Ko gero, seniausią šios tautos kultūros sluoksnį reprezentuoja čangų tarmė ir tradicijos. Tarp „Korindos“ atliekamų kūrinių būtent Moldovos čangų folkloras sudaro vyraujančią liniją, tačiau neatsiejama repertuaro dalis yra ir kitų šalies regionų liaudies muzika, taip pat sėkelių tarmės ir Rumunijos vengrų folkloras.

Grupės nariai kartkartėmis rengia ekspedicijas, kuriose iš pirmų lūpų stengiasi perimti gyvą muzikinę tradiciją ir susipažinti su senosiomis vertybėmis, papročiais, kurie tebėra išlikę kasdieniame kaimo gyvenime.


bottom of page